Yasal Paykasa Almak – YASAL UYARI

Paykasa almak yasal mı : Paykasa satın almak yasal mı yoksa yasa dışı mı olduğunu merak eden internet kullanıcıları için konuyu izah etmeye çalışalım. Öncelikle Paykasa’nın ne olduğu ve ne gibi işlemler için kullanıldığına değinmek, bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldıracaktır. Paykasa’nın, internet alışverişlerinde dünyanın en büyük şirketleri arasında olan Facebook, Steam ve Skype gibi dev şirketlerin ödeme yöntemleri arasında yer alması bile aslında Paykasa almak yasal mı sorusunun cevabını vermekte. Ancak dediğimiz gibi daha tatmin edici cevaplar için Paykasa ön ödemeli sanal kartın ne olduğuna ve sisteminin nasıl işlediğine yazımızda değinelim.

Yasal Paykasa Nedir?

Paykasa, merkezi İngiltere’de bulunan Ceresline Voucher Limited şirketinin başlatmış olduğu, kullanıcılarına internet üzerinden yapılan alışverişlerde ödemelerinde güvenilirlik ve kolaylık sunan bir ön ödemeli sanal kart hizmetidir. Bu hizmet ile online ödeme alma ve ödeme yapma sırasında birtakım avantajlardan yararlanırlar. Söz konusu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Paykasa sanal kart kullanan bir müşteri, kedi kartı ve banka kartı kullanmadan, dolayısıyla bu kartlara ait hesap bilgilerinin hırsızların ve dolandırıcıların eline geçme riski olmadan diledikleri alışverişin ödemesini gerçekleştirebilir.
  • Kredi ve banka kartını kullanmadan ödeme gerçekleştirdiği için kişisel bilgilerine 3. şahısların ve dolandırıcıların ulaşması mümkün olmamaktadır.
  • Güvenli alışverişin yanı sıra hızlı ve kolay ödeme imkânlarından da yararlanılabilir.
  • Kredi kartı aidatı gibi ekstra masraflar söz konusu değildir.
  • Dünya üzerinde büyük şirketler başta olmak üzere birçok firmanın internet sitesinde ödeme kolaylığı sunar. Böylece Paykasa yasal mı diye merak edenler için tamamen kanunlara uygun bir ödeme şeklidir.
yasal paykasa uyarı, YASAL UYARI, paykasa almak yasal mı?

Şirketimiz tarafından satış ve pazarlaması yapılan Paykasa Kart sadece yasal amaçlarla ve hukuka uygun bir şekilde kullanılabilir. Haksız menfaat elde etmek için doğru olmayan beyanlarda bulunarak, sahte isim ve kredi kartı kullanmak gibi eylemler ile şirketimizin ve ticari faaliyetimizin suç teşkil eden eylemlere aracı kılınması cezai sorumluluk doğurur. Şirketimiz bu tür eylemlere engel olmak için şikâyette bulunmak gibi uygun göreceği tedbirleri almaya yetkilidir.

KABUL EDİLEBİLİR KULLANIM POLİTİKASI ŞARTLARI:

1. Şirketimiz, tarafımızdan sağlanan Paykasa Kart şifresi ile ödemesi gerçekleştirilen ürünler ve hizmetler ile bunların sağlayıcıları, satıcıları üzerinde denetime sahip değildir. Şirketimiz, birlikte iş yaptığınız Satıcının bir işlemi gerçekten tamamlayacağının veya bunun için yetki sahibi olduğunun garantisini veremez.

2. Şirketimizden temin ettiğiniz Paykasa Kartı kullanımınıza ilişkin işlemlerinizde, kullanım amacınız göz önünde bulundurulmaksızın ilgili kanunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca bu Kabul Edilebilir Kullanım Politikası’nın şartlarına bağlı kalmanız gerekir.

Şirketimizden satın aldığınız Yasal Paykasa, Paykwik, Cashixir, Jeton, Astropay Kartlarını şu faaliyetler için kullanamazsınız:

  • a. Yasaları, yönetmelikleri, kararnameleri veya düzenlemeleri ihlal eden faaliyetler.
  • b. Narkotik, steroid, belirli kontrollerden geçirilen maddeler veya tüketici güvenliğini tehlikeye atabilecek diğer ürünler, uyuşturucu malzemeleri, kişileri yasa dışı eylemler konusunda cesaretlendirecek, bu tür eylemlere teşvik edecek veya bu konuda bilgilendirecek ürünler, dijital ve sanal ürünler dahil olmak üzere çalıntı ürünler, bir suça ilişkin nefret, şiddet, hoşgörüsüzlük veya parasal suistimali destekleyen ürünler, müstehcen olarak değerlendirilen ürünler, telif haklarını, ticari marka haklarını, açıklık veya gizlilik haklarını veya herhangi bir hükümetin yasalarınca korunan diğer mülkiyet haklarını ihlal eden ürünler, cinsel eğilimlere yönelik malzemeler veya hizmetler, mühimmat, ateşli silahlar veya ateşli silah parçaları ve aksesuarları ya da geçerli yasalarca düzenlenmiş bazı silahlar ve bıçakların satışı ile ilgili işlemler.
  • c. Yürürlükteki yasaları ihlal ederek üçüncü tarafların kişisel bilgilerini ifşa eden, saadet zincirlerine, ve diğer “hızlı zengin olma” planlarına ya da bazı çok düzeyli pazarlama programlarına ilişkin, gelir veya loto sözleşmelerine, taksit sistemlerine, sınır ötesi bankacılık veya kredi kartı borçlarını finanse etme veya yeniden finanse etmeye ilişkin, satıcının ürün üzerinde denetimi veya sahipliği olmadan önce ürünlerin satılmasına ilişkin, mağazalar yerine ödeme alan ödeme işleyicilerine ilişkin, seyahat çekleri veya banka havalelerine ilişkin, döviz bozmaya veya işletmelerin çeklerini bozdurmaya ilişkin işlemleri veya kredi düzeltmeye veya borç takası hizmetleri, kredi işlemleri veya sigorta faaliyetlerine ilişkin işlemlerin gerçekleştirilmesi.
  • d. Resmi kurumlar tarafından dolandırıcılık amaçlı olabileceği belirlenen ürünlerin veya hizmetlerin satılması.
  • e. Müşterilerin özellikle bu tür faaliyetlere yasal olarak izin verilen yargı yetki bölgelerinde bulunmadığı, kumarhane oyunları, spor iddiaları, at yarışları ve benzeri yarışlar, piyango biletlerikumarın, beceri yarışmalarının (yasal olarak piyango tanımı olsun olmasın) ve piyangoların kullanıldığı diğer girişimler dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın, bir giriş ücreti ve ödülü olan kumar,bahis , oyun ve/veya başka herhangi bir faaliyet gerçekleştirilmesi.

İşbu siteyi ziyaret eden veya bu sitenin ve şirketimizin sağladığı hizmetlerden yararlanmayı talep eden herkes; işbu kullanım koşullarını, yasal uyarıyı kabul eder. Yasaklanan faaliyetlere riayet edeceğini, aksi durumda tüm hukuki ve cezai sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul eder.

WhatsApp WhatsApp