Paykasa Nedir? : En Çok aranılanlar Arasında

Paykasa nedir?” google’da en çok aranılanlar arasında yerini alan bir soru haline geldi. Biz de elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce bu soruya yazımızda cevap vermeye çalışıyoruz.

paykasa nedir?

Paykasa kart nedir? : Çevrimiçi ödemelerde (e-ticarette) kullanılmak üzere oluşturulmuş ön ödemeli epin olarak da adlandırılan sanal kartlardan biridir. (Paykwik, Astropay, Ukash, Otopay, Cashixir, Jeton vs …)

Paykasa’nın Diğer Kartlardan Avantajları:

  • Komisyon oranlarının çok düşük olması,
  • Her bir kartın benzersiz olarak sadece belirli olan tutar için üretilmesi,
  • Kullanım ömrünün 1 yıl olması,
  • E-Ticarette en çok tercih edilen sanal kart olması sebebiyle daha çok sitede kullanılabilir olması,
  • Oluşturulan güvenli reseller (bayilik) ağı sayesinde dolandırılma gibi durumların azlığı,
  • Ucuz paykasa bir başka tercih sebebidir.
  • Paykasa Alma ve Satmada hiç bir kişisel bilgi paylaşmanıza gerek olmaması,
  • Banka kartı, kredi kartınız olmasa bile ATM’lerden ödeme yaparak kullanılabiliyor olması,

Paykasa Türkiye ve Paykasa Üyelik ekibi olarak bizlerde siz değerli müşterilerimizin yaşadığı problemleri bilerek sizlere aynı üzücü durumları yaşatmamak adına kar marjımızı düşük tutarak hizmet vermeye gayret gösteriyoruz.

Siber ve Güvenliği Açısından Paykasa Kullanımının Faydaları

Birçok kullanıcı, mobil cihazlara uygulama kurulumunda istenen izinlerin neler olduğunu ve ne için istendiğini hususlarını ihmal etmektedir. Bununla birlikte, mobil kullanıcılar antivirüs ve anti kötücül yazılım uygulamalarını kullanmakta tereddüt etmektedirler. Bu durum onları güvenlik zincirinde en zayıf halka yapmaktadır.

Mobil cihazların günümüzde artan bağlantı ve işlem kabiliyeti kötücül saldırıların hedefi olmasına neden olmuştur. Akıllı telefonların dünya
üzerindeki kullanım yaygınlığı ve akıllı telefon kullanıcılarının güvenlikle
ilgili bilinç düzeyinin düşük olması, bu cihazları kötücül yazılım yazarlarının hedefi haline getirmiştir.

Diğer taraftan, yeni kötücül yazılımların geliştirilmesi ve saldırı araçlarının modüler bir yapıya kavuşması gibi nedenlerle kötücül yazılım tespitinde kullanılan teknikler yetersiz kalabilmektedir.

Paykasa Nedir? Neden Tercih Edilir?

Kötücül yazılımlar, kullanıcının isteği dışında veya izinsiz olarak işlem yapan, önemli bilgileri ele geçiren, değiştiren veya kullanılmaz hala getiren programlar veya kod parçalarıdır.

Tüm bu sebeplerle insanların akıllarına gelen paykasa nedir? gibi sorular cevap bulurken, paykasa kullanarak en azından bir nebze de olsa kişisel bilgi güvenliğinize bir katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp WhatsApp